Balkoniki i podpórki

Balkoniki i podpórki to sprzęt wspomagający poruszanie się, wstawanie, siadanie z krzesła oraz łóżka. W ofercie sklepu rehasprzet.pl są dostępne różne rodzaje balkoników. Balkonik czy podpórkę należy dobrać indywidualnie do celu i możliwości pacjenta.
Standardowe balkoniki bez kółek krocząco-stałe zapewniają dużą stabilność oraz dwa rodzaje poruszania – poprzez przesuwanie balkonika oraz poprzez kroczenie (naprzemienne przesuwanie jednej i drugiej strony balkonika). Częsty wybór gdy trzeba odciążyć kończynę podczas chodzenia, zapewniając jednocześnie dużą stabilność.
Podpórki z kółkami i hamulcami ręcznymi – dobry wybór dla seniora, które nie dużych problemów z równowagą. Idealne na dłuższy, wolny spacer. Można wyjść z nim na zakupy – zwykle do takich podpórek są standardowo umieszczane koszyki na przedmioty.
Balkoniki typu ambona – są stosowane podczas nauki stania, chodzenia. Zapewniają dużą stabilność dzięki uchwytom na ręce oraz podparcie pod przedramiona. Jest to sprzęt wymagający asekuracji pacjenta. Do zastosowania przez fizjoterapeutę albo inną przeszkoloną w obsłudze osobę. Sprzęt często stosowany w szpitalach, może być również stosowany w warunkach domowych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4